MENU

Původ minerální vody
GASTEINER KRISTALLKLAR

Křišťálově čistá z Alp

Minerální voda GASTEINER  jako jediná pochází z hloubi nedotčené vysokohorské přírody chráněného Národního parku Hohe Tauern v Rakousku, který je největším alpským národním parkem v Evropě. 

V domově minerální vody GASTEINER – v regionu chráněného Národního parku Hohe Tauern se nachází nejvyšší hora Rakouska Großglockner (3 798 m.n.m.) a dalších více než 300 třítisícovek, dále největší souvislá ledovcová oblast Východních Alp – ledovec Pasterze a přes sto vysokohorských jezer. 

Je jedinou minerální vodou Rakouska, jejíž pramen je chráněn přísnými pravidly národního parku.

Minerální voda GASTEINER se plní do láhví od roku 1929 přímo z pramene v Bad Gasteinu, jenž je zároveň světově proslulou lyžařskou a lázeňskou oblastí Alp.

Gasteiner Kristallklar logo

Výjimečný pramen = prémiová kvalita

 Minerální voda GASTEINER vděčí nedotknutému vysokohorskému prostředí za osobité vyvážené minerální složení, neutrální lahodnou chuť, blahodárnost a křišťálovou čistotu. 

 Drahocenné minerální a stopové prvky, které na své dlouhé cestě v hloubi horninových vrstev přijímá, činí z minerální vody GASTEINER jednu z nejčistších a nejkvalitnějších minerálních vod světa.  Patří k nejprestižnějším značkám minerálních vod.

Minerální voda GASTEINER se vyznačuje optimální mineralizací, která dodává lidskému organismu nepostradatelné stopové a minerální prvky udržující tělo ve skvělé formě.  

Je určena ke každodennímu užití jako neodlučitelná součást zdravé výživy.

Díky nízkému obsahu sodíku je vhodná též při dietě.

ANALÝZA SLOŽENÍ mg/l

KATIONTY mg/l

ANIONTY mg/l

Natrium Na+

18,3

Hydrogencarbonat HCO3-

84,8

Calcium Ca2+

33

Fluorid F-

0,85

Kalium K+

2,5

Chlorid Cl-

10,7

Magnesium Mg2+

1,93

Sulphat SO4 2-

36

Rozpuštěné pevné látky celkem 206 mg/l

Hodnota pH 7,12

Pramen: Kristallquelle, Bad Gastein, Rakousko, Národní park Hohe Tauern